Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej nagrodzony w Konkursie i Programie Akredytacji „Studia z Przyszłością”

• Miło nam poinformować, że Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Akredytacji Kierunków Studiów - „Studia z Przyszłością”, w którym wyróżniane są najbardziej innowacyjne i nowoczesne kierunki i programy studiów na polskich uczelniach. Studia podyplomowe "Inżynieria Danych - Data Science", realizowane na Wydziale, zostały nagrodzone prestiżowym certyfikatem "Studia z Przyszłością" oraz certyfikatem nadzwyczajnym "Laur Innowacji". Przyznane Certyfikaty uzyskują kierunki studiów, które - w opinii ekspertów - należą do grona akademickiej elity.

W programie "Studia z Przyszłością" certyfikowane są kierunki i specjalności studiów wyróżniające się na runku edukacyjnym nowoczesnością koncepcji kształcenia i najwyższą jakością programu studiów. Komisja Ekspertów, składająca się z wybitnych przedstawicieli środowiska akademickiego, środowiska gospodarczego oraz eksperta działającego w imieniu organów statutowych Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, nagradza kierunki i specjalności znakomicie dostosowane do wyzwań współczesnego runku pracy i oczekiwań interesariuszy zewnętrznych uczelni. Znak jakości "Studia z Przyszłością", przyznany studiom podyplomowym "Inżynieria Danych - Data Science", ponieważ w opinii Komisji, zapewniają one możliwość osiągnięcia innowacyjnych efektów kształcenia o wysokim poziomie użyteczności na rynku pracy oraz pozwalają studentom nabyć umiejętności i kompetencje o charakterze praktycznym.

Wyróżnienie nadzwyczajne "Laur Innowacji" otrzymują te spośród certyfikowanych znakiem jakości "Studia z Przyszłością" kierunków studiów, które, w opinii Komisji Eksperckiej, wdrożyły najbardziej innowacyjne i unikalne rozwiązania w zakresie bazy materialnej i technologii wspierających proces dydaktyczny.

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oferuje niezmiennie kształcenie na najwyższym poziomie, czego ważnym dowodem są certyfikaty "Studia z Przyszłością" oraz "Laur Innowacji" przyznane jednemu z kilku kierunków studiów realizowanych na Wydziale.

Szczegółowe informacje o Ogólnopolskim Konkursie i Programie Akredytacji Kierunków Studiów - „Studia z Przyszłością” można znaleźć na stronie www.studiazprzyszloscia.pl

Szczegółowe informacje o studiach podyplomowych "Inżynieria Danych - Data Science" znajdują się na stronie http://ftims.pg.edu.pl/studia-podyplomowe-ftims/inzynieria-danych-data-science

Galeria zdjęć z uroczystej Gali Finałowej

Załączone pliki